Dorota Ignatowicz - Wiśniewska

malarka

Urodzona w 1974 r w Gdańsku. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie, a następnie Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie uzyskała dyplom magistra sztuki w pracowni malarstwa prof. Macieja Świeszewskiego w 2001 roku.
Maluje, od września 2017 roku prowadzi pracownię plastyczną „TWORZYWO”, w której prowadzi autorskie warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

„W malarstwie i grafice poszukuję harmonii i emocji, chciałabym uchwycić piękno duchowe i cielesne człowieka. W centrum moich zainteresowań artystycznych jest więc człowiek i przedmioty w jego otoczeniu. Moje obrazy to refleksje nad naturą ludzkich dylematów. Głównym środkiem wyrazu artystycznego moich prac jest kolor. Staram się za pomocą zestawień kolorystycznych i form budować nastrój kompozycji.
Postać, to zachwyt nad pięknem ludzkiego ciała. Tłem dla postaci jest „zabawa” formą, kształtem, to świat moich przemyśleń i wyobrażeń, osobiste doświadczenia, emocje i niepokoje zamknięte w ramy obrazu.”


Wystawy:
2018 rok grudzień – Zbiorowa wystawa artystów współpracujących z Galerią Szary Ganek połączona z aukcją charytatywną
2018 rok kwiecień - „Z szuflady” indywidualna wystawa w autorskiej Galerii Szary Ganek
2007 rok - „Kolory Bałtyckiego świata...” plener i wystawa poplenerowa w Miejskim Domu Kultury w Pruszczu Gdańskim. Pod patronatem Urzędu Miasta Pruszcz Gdański oraz Związku Artystów Plastyków w Gdańsku.
2004 rok – indywidualna wystawa malarstwa w MDK w Pruszczu Gdańskim.
2002 rok - „Po prostu człowiek” zbiorowa wystawa młodych twórców w odbudowywanych ruinach Kościoła Św. Jana w Gdańsku pod patronatem Galerii NCK.
2000 rok – studencka zbiorowa wystawa „STĄGIEWNA” uświetniająca otwarcie nowo wybudowanego kompleksu kamienic na Starym Mieście w Gdańsku.
2023 rok - "Bohema. Chaos Sztuki" - wystawa zbiorowa kolektywu W Związku ze Sztuką w przestrzeni wystawienniczej Off Piotrkowska w Łodzi.

>