Marzena Szyszka

malarka

Całe życie sztuka w różnej formie była blisko mojemu sercu najpierw poprzez 6 lat gry na fortepianie i innych instrumentach klawiszowych, później poprzez taniec jako mażoretka w gimnazjum. Moja fascynacja mangą i anime z czasów gimnazjum i liceum została dostrzeżona i uhonorowana pierwszą moją wystawą amatorską w świetlicy szkolnej liceum do którego uczęszczałam. Moje pragmatyczne podejście do życia sprawiło, że zamiast kierunku związanego ze sztuką, wybrałam inżynierski kierunek studiów.

Jednak chęć tworzenia była tak silna, że padło na budownictwo w którym w dalszym ciągu miałam do czynienia z tworzeniem, ale nie obrazów czy rzeźb, ale budynków.
W trakcie studiów sztuka szeroko pojęta znów wkroczyła w moje życie poprzez taniec towarzyski czy rękodzieło w postaci zdobnictwa metodą decoupage, jednak główną moją pasją w tamtym czasie oraz przez wiele lat po studiach było jeździectwo. Świat koni pokazał mi delikatność, wrażliwość i subtelność odczytywania ludzkich emocji i to jak wspaniale one na nie reagowały i dzięki temu jestem dzisiaj artystką, która potrafi sięgać do swojej duszy przelewając jej cząstkę na każdą swoją pracę.


Świat wybiera jednak czasem za nas i w 2021 roku odebrał mi moją pasję jaką było jeździectwo i w sercu powstała potężna wyrwa, która sprawiła, że świat stał się szary, nieciekawy i monotonny. Uśmiech wszechświata na nowo w kwietniu 2022 roku postawił na mojej drodze sztukę, tym razem w formie malarstwa na płótnie. Od tego czasu tworzę, maluję i zajmuję się rękodziełem. Od ponad roku zgłębiam technikę pouring w swojej sztuce eksperymentując i rozwijając metody wylewania farb stosowane w moich obrazach. Inspirowana pozytywnymi opiniami osób obdarowanych prze ze mnie moimi obrazami czy rękodziełem, postanowiłam zbudować własną markę artystyczną, a dzięki współpracy z galerią W Związku ze Sztuką, dziś mam możliwość pokazywać swoje dzieła, dzielić się nimi oraz rozwijać się artystycznie.


Wierzę, że wykształcenie nie determinuje życiowej drogi, a tytuł artysty przeznaczony jest również dla osób, które przemierzają tę drogę z pasją i konsekwencją, zdobywając doświadczenie poprzez działanie. Dziś tworzę dla siebie i dla innych, realizuje kolejne projekty i chciałabym stworzyć dla Ciebie dzieło, które będzie niosło w sobie moją wiarę w lepsze jutro, w radość codzienności czy spokój w burzowy dzień.


Jeśli spośród już stworzonych przeze mnie obrazów nie znajdujesz tego czego szukasz, napisz do mnie, zadzwoń i opowiedz mi czego potrzebujesz lub opowiedz mi o osobie, którą chciałbyś obdarować i wspólnie możemy stworzyć dzieło, które nieść będzie dobrą energię oraz to co najważniejsze czyli intencję dobra i radości.


Marzena

>