Artyści sukcesu

Czy wiesz, że rezultaty, które osiągasz są wynikiem Twoich przekonań? Kreujemy rzeczywistość przez siłę naszych myśli, które uważamy za prawdę absolutną. Świat jest postrzegany w taki sposób w jaki wierzymy jaki on jest. Przekonania powstają poprzez interpretację zdarzeń, są naszymi bardzo silnymi opiniami. Im więcej zdarzeń potwierdziło nasze spostrzeżenia tym silniejsze jest przekonanie.

Moc przekonań

Trafnie stwierdzono, iż stajemy się tym o czym myślimy. Jak to określił Albert Schwetizer (francusko – niemiecki teolog i duchowny luterański, filozof, organista, muzykolog, lekarz) „sukces to wytrwała realizacja wartościowego celu”. Jeżeli z góry wyznaczasz cele i wiesz dokładnie dokąd zmierzasz, jeśli codziennie pracujesz nad swoją wizją – jesteś człowiekiem sukcesu. Cel, działanie, konsekwencja, upór. Jeśli jedynie myślisz nie włączając działań ponosisz porażkę. Przeciwieństwem odwagi nie jest tchórzostwo, ale konformizm, który jest odpowiedzią na większość przegranych życiowych.

Zdecydowana większość działa tak jak wszyscy wokół, dostosowując się do ogółu. Nie mają jednak pojęcia ani dlaczego tak robią, ani dokąd zmierzają. Ich strefa własnego komfortu jest tak wielka, że narzekanie na kanapie stało się dużo wygodniejsze aniżeli podjęcie ryzyka i działań. Ludzie ufają, że ich życie zależne jest od okoliczności, wydarzeń, które im się przytrafiły, środowiska z którego pochodzą. Na pytanie po co pracują, po co poranne wstawanie, odpowiedź często brzmi „bo inni tak robią; rachunki; kredyty”. Pytając o skalę zadowolenia z życia zawodowego, często odpowiedź nie jest pozytywna.

Włącz kreowanie

Sukces odnosi tylko ta osoba, która realizuje wartościowy cel. Zamiast konkurowania z innymi należy włączyć kreowanie, motywację, radość. Co determinuje ludzkie życie? Ludzie, którzy wyznaczają sobie cele odnoszą sukces ponieważ dokładnie wiedzą dokąd zmierzają.
Dlaczego zatem ludzie z jasno określonymi celami odnoszą sukces, a ci bez – porażkę? Kluczem do sukcesu są nasze myśli – stajemy się tym o czym myślimy. Człowiek jest tym nad czym cały czas myśli, wszystko nadejdzie jeżeli tylko poczekasz. 

Dla tego, kto wierzy wszystko jest możliwe. Jeżeli Twoje myśli są negatywne osiągniesz negatywne efekty, jeśli myślisz pozytywnie osiągniesz to o czym marzysz. O tym mówi prawo powodzenia i sukcesu – uwierz, a cel zostanie osiągnięty. Nasze wątpliwości sprawiają, że tracimy owoce naszej pracy, poddajemy się, sprawiają że tracimy dobro, które mogliśmy
zdobyć, ale strach był na tyle wielki, że nie spróbowaliśmy.

Zmień swoje przekonania

Poznaj proste ćwiczenie do zmiany swoich przekonań, wykonaj je razem ze mną i już dziś rozpocznij nowy etap swojego życia! Przemianuj niewspierające przekonania, by zmienić swój sposób myślenia i swoje efekty.

Stajemy się tym o czym myślimy

Dlaczego stajemy się tym o czym myślimy? Umysł człowieka można porównać do gleby, na której zamierzamy zasiać plony. Gleba nie dba co na niej zostanie zasiane. Urodzi to jakie nasiono dostanie. Ziemi jest wszystko jedno, urodzi tak samo trującą roślinę jak życiodajną. Obie rośliny wyrosną tak samo. Bez wątpienia, ludzki umysł jest zdecydowanie bardziej żyzny, tajemniczy, wspaniały niż gleba ale działa dokładnie tak samo jak ona. Umysł nie dba, o to co w nim zasiejesz, sukces czy porażkę, wartościowy cel czy chaos.

To od ciebie zależy jakie nasiono wkładasz do własnej głowy każdego dnia, po czasie otrzymasz taki efekt na jaki sobie zapracowałeś. Każdy dzień, każda myśl zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Przekonanie, że dziś możesz zmienić swoją przyszłość dzięki swoim działaniom sprawia, że już dziś kreujesz swoje przyszłe życie, nie jutro.


Dlaczego zatem posiadając wiedzę na temat, tego że nasze życie jest tylko w naszych rękach, a na dobrą przyszłość można sobie zapracować, ludzie nie korzystają z mocy własnego umysłu? A to dlatego, że umysł dostajemy w prezencie przy narodzinach za darmo. Rzeczy, które otrzymujemy za darmo zazwyczaj nie doceniamy. Doceniamy to za co płacimy.

“Doceniamy to, za co płacimy”

Doceniamy to za co płacimy, a paradoksalnie wszystko w życiu co najbardziej wartościowe otrzymujemy za darmo. Umysł, ciało, talent, marzenia, nadzieję, inteligencję, ambicje. To rzeczy materialne są mało cenne i mogą być wymieniane kiedykolwiek. Osoba zamożna, kiedy nagle straci wszystko, ponownie może stać się zamożna i tak wiele razy. Spalony dom można odbudować, natomiast dary które otrzymujemy za darmo nigdy nie zastąpimy. Nasz umysł jest przez nas lekceważony, bo otrzymaliśmy go w prezencie, a to właśnie od naszego umysłu, sposobu myślenia zależy nasze życie i to jak ono nam mija.


Czego tak naprawdę pragniesz? Zasiej ten cel w swoim umyśle. To najważniejsza i najlepsza decyzja jaką podejmiesz w swoim życiu. Czego pragniesz, do czego dążysz? Wszystko co musisz zrobić to wyplewić swój umysłowy ogródek z chwastów i zasiać życiodajne ziarna. Dbać o to co zasiałeś, podlewać, cierpliwie czekać na kiełki. Należy pracować wytrwale nad swoim celem a stanie się on rzeczywistością. On nie tylko się stanie, wręcz nie ma innego wyjścia. O celu należy myśleć spokojnie i pozytywnie, należy wyobrażać sobie że on już stał się rzeczywistością.


Ludzie nauczeni zostali dźwigać ciężar na własnych barkach bo tak zostali nauczeni myśleć. Tak wielu zamartwia się zamiast nauczyć się radzić z problemami i wyciągać z nich lekcję, stawać się silniejszym. Przestań zatem martwić się rzeczami, na które nie masz wpływu. Maxie C. Maultsby powiedział kiedyś „80 % rzeczy, których się obawiasz nigdy się nie wydarzy, na 12 % nie masz wpływu, a z pozostałymi świetnie sobie poradzisz”. Jak należy działać, o czym myśleć by osiągnąć sukces?

Pablo Picasso

Pablo Picasso – jak już doskonale każdy wie, Picasso był malarzem i rzeźbiarzem hiszpańskim, jednym z najwybitniejszych artystów XX wieku, twórca nurtu w sztuce zwanego kubizmem, komunista z przekonania. „Przecież dziecko w przedszkolu namalowałoby to lepiej” – właśnie w ten sposób ludzie często reagują oglądając obrazy Picassa. Jeśli maluje gorzej od dziecka, ciężko nazwać go wybitnym. Na zainteresowania młodego Picassa miał wpływ jego ojciec, który malował oraz wykładał w Szkole Sztuk Pięknych w Maladze. Pablo zaczął twórczość bardzo wcześnie, robiąc błyskawiczne postępy. Zajmował się wieloma dziedzinami sztuki wizualnej. Picasso już jako dziecko malował na najwyższym poziomie. Osiągnął mistrzostwo porównywalne z wielkimi autorytetami
malarskiego świata.

Przekonanie Pabla

"Jestem stworzony do tego, by odnieść sukces. Pracuję niezależnie od okoliczności, a to mi się opłaci"

Auguste Renoir

Auguste Renoir – francuski malarz i rzeźbiarz. Współtwórca i jeden z czołowych przedstawicieli impresjonizmu. W ciągu niemal sześćdziesięcioletniej kariery namalował około sześciu tysięcy obrazów. W wieku około 60 lat, zachorował. To jednak nie było powodem do poddania się. Malował nawet na wózku inwalidzkim, gdy reumatyzm poważnie ograniczył jego możliwości ruchowe. Jego dłonie uległy poważnym deformacjom, a prawe ramię uległo zrostowi kości stawowych. Te ograniczenie nie zatrzymało artysty, stało się impulsem do zmiany techniki malarskiej – zaczął malować za pomocą pędzla umocowanego do ramienia. Tworzył także rzeźby w glinie, z pomocą asystenta, który bezpośrednio nanosił zmiany według jego wskazówek. Aby umożliwić sobie malowanie dużych obrazów, w fazie zaawansowanej choroby Renoir korzystał z urządzeń, które przesuwały płótno pod jego dłonią.

Przekonanie Auguste'a

"Moja pasja nadaje mojemu życiu sens. Moja misja jest ważniejsza od choroby"

Salvador Dali

Salvador Dalí – kataloński malarz, jeden z najbardziej znanych surrealistów. Jego talent był widoczny już w dzieciństwie. Lekcje rysunku zaczął pobierać w wieku dziesięciu lat, a mając lat czternaście zaczął z sukcesem wystawiać swoje obrazy. Jego pierwsze zauroczenie sztuką wiązało się z impresjonizmem, który poznawał dzięki znajomemu ojca, przyjacielowi Picassa. Dalí rozpoczął studia w Królewskiej Akademii Sztuki w Madrycie. Dwa razy został wydalony, nigdy też nie podszedł do egzaminów końcowych. Uważał, że jest lepiej wykwalifikowany niż osoby, które miałyby go egzaminować.

Przekonanie Salvadora

"Mam lepsze kwalifikacje niż większość profesorów Akademii. Na sztuce można zarobić bardzo duże pieniądze"

Co łączy tych trzech panów?

Talent, praca, wytrwałość, skupienie na swoich celach, cierpliwość, radość z własnej pracy. Te wybitne jednostki miały jasno skonkretyzowane cele, a problemy życiowe sprawiły, iż się nie poddali, a dostali impuls do zmiany, by działać w zgodzie ze sobą. Widzieli rozwiązania, a nie problemy, bo kiedy za bardzo skupiamy się na problemie rozwiązanie może uciec.
Talent jest jedną z cech, którą otrzymali za darmo, docenili dar, dbali o dar, byli skupieni na tym co robią, pasja i miłość doprowadziła ich na szczyt artystycznej góry. Jaki sposób myślenia prezentują? Potwierdzają okoliczności przytoczone powyżej, a mianowicie – stajemy się tym o czym myślimy. Oni żyli pasją, żyli tym co robili, zasiali ziarno sukcesu w głowie. Nie oglądając się za siebie, nie rywalizując – kreowali barwne życie. Pablo Picasso powiedział „nigdy nie nadchodzi chwila, w której mógłbym powiedzieć: dobrze pracowałem, a jutro jest niedziela”. Talent, zmienił się w pasję, pasja w pracę. Nigdy się nie poddając, kreowali życie oparte na tym co na początku otrzymali za darmo. To czym zostali obdarzeni pielęgnowali, rozwijali i dbali. Nikt z nich nie „osiadł na laurach”. Talent był doskonalony, nauka pogłębiana.
Zatem sukces to sposób myślenia. Jest podstawą wynikającą z silnych przekonań i umacniających się myśli.

A Ty? Jakie masz przekonania o sobie i o świecie?

Poznaj proste ćwiczenie do zmiany swoich przekonań, wykonaj je razem ze mną i już dziś rozpocznij nowy etap swojego życia! Przemianuj niewspierające przekonania, by zmienić swój sposób myślenia i swoje efekty.

Autor

Daria Giemza

Specjalizuje się w usuwaniu blokad twórczych u artystów. Projektantka, mówca inspiracyjny, malarka. Prowadzi szkolenia i warsztaty, uczy rysunku, malarstwa i projektowania ubioru. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Szermentowskiego w Kielcach oraz kierunku Wzornictwo na Politechnice Łódzkiej. W swojej pracy łączy wiedzę techniczną i artystyczną. Praca z ludźmi nad rozwijaniem ich talentów to jej pasja.

Czytaj inne posty na blogu

>